DEPOLAMA

Depolama işlemleri gümrüklü depolama ve gümrüksüz depolama olarak ikiye ayrılmaktadır. Özellikle ithalat ya da ihracat yapan firmalar tarafından tercih edilen yöntemlerdir..

Gümrüklü Depolama

İthal etmek istediğiniz eşya Türkiye’ye geldiğinde bazı durumlarda ithalat işlemlerini derhal tamamlamak istemeyebilirsiniz. Örneğin:
•  İthal edeceğiniz eşyanın gümrük vergilerini ödemeyi eşyanızı serbest dolaşıma alıncaya kadar ertelemek isteyebilirsiniz. 
•  Eşyanızın ithal edilmesi için almanız gereken bir izin belgesine ait işlemleri tamamlamak için zamana ihtiyacınız olabilir. 
•  Eşyanın ithalat işlemlerini tamamlamadan önce hatalı veya kusurlu olduğunu fark edebilir ve mahrece iade adı verilen iade etme işlemini yapmak için fırsatınızın olmasını isteyebilirsiniz. 
•  İthal edeceğiniz eşyayı pazarlama aşamasına kadar depolama, paketleme ve etiketleme gibi işlemlere tabi tutmak istiyor olabilirsiniz. 

INTEXIMA Depolama işlemleri sırasında, öncesinde ve sonrasında gerçekleşmesi gereken tüm izin belgelerinin ve evrak işlemlerinin takibini yaparak firmaların işlerini kolaylaştırır, ithalat ya da ihracat süreçlerini hızlandırır.

Gümrüksüz Depolama (Serbest Depolama)

Serbest depolama işlemleri ya da gümrüksüz depolama işlemleri olarak bilinen bu işlemler ihracat ve ithalat yapılırken önemli olan işlemlerdir. Serbest depolamanın en büyük avantajı depolanan ürünlerin gümrükleme işlemlerine tabi tutulmamasıdır. depolama da bulunan ürünlerin genel olarak gümrük işlemleri tamamlanmış şekildedir. Aksi söz konusu olduğunda ürünlerin serbest depolar yerine gümrüklü antrepoda bekletilmesi gerekmektedir.

Güvenilir bir şekilde depolarda bekletilen ürünler herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan sahiplerine teslim edilmektedir. Ürün depolama işlemleri ile ilgili antrepo işlemlerinde ki tüm güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bu da ürünlerin güvenilir bir şekilde depolanmasını sağlamaktadır.

Yetkin ve donanımlı personeli ile tüm temel ve ek hizmetleri ile gümrüksüz depolama işleminin kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan INTEXIMA ile hemen iletişime geçebilir;  tüm lojistik işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Tüm Hizmetlerimiz
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com