İTHALAT & TEDARİKÇİ BULMA

İTHALAT NEDİR ?

İthalat , tüm ülkelerde dış ticaret açığını artıran faktör olması sebebiyle ticari engellere konu olan bir dış ticaret işlemidir. Devletler ithalat yerine ihracatı artırmaya yönelik politikalar yürütürler. Ancak bunun yanı sıra , ülke içinde üretimi az olan, kısıtlı bulunan ürünler her ülkede mevcuttur. Firmalar üreteceği ürünlerin yapımında kullanılan hammadde, ara mamulleri yurtdışından ithal etmekte ve üretim sürecine dahil etmektedir. Örneğin ; bir ülkedeki üretim, önemli oranda ithal girdi kullanımına bağlı ise ülkedeki üretim arttığında direkt olarak ithalat da artış göstermektedir.

INTEXIMA ile İTHALAT

INTEXIMA ; üreticilerin sıkça ihtiyaç duyduğu , ülke içerisinden temin edemediği ürünleri ithal etme konusunda faaliyet göstermektedir.

INTEXIMA’nın direkt olarak ithalatını yaptığı ürünler olmakla birlikte proje bazında alıcılara brokerlik hizmeti de vermektedir. Bu hizmet kapsamında yurtdışından ithal etmek istediğiniz hammadde/ ara mamul veya nihai ürün varsa bizimle irtibata geçebilirsiniz.

INTEXIMA olarak yurtdışındaki kapsamlı tedarikçi ve üretici ağımızla müşterilerimizin özel ürün gereksinimleri için güvenilir kaynaklara ulaşmalarını sağlıyoruz. Kaynak bulma uzmanlarımız, en kaliteli ürünleri uygun fiyata bulmak için kapsamlı pazar araştırması, tedarikçi değerlendirmeleri ve rekabetçi fiyatlandırma pazarlığı yapar.

ithalat

İthalat, eşyanın ülke dışından, vergileri ödenerek veya ödenmeksizin, geçici veya kesin (kat’i) olarak yurda sokulması işlemidir. Kat’i ithalat gümrük mevzuatında “Serbest Dolaşıma Giriş Rejimi” olarak adlandırılan kurallar sistemi çerçevesinde yapılabilmektedir. Konu ile ilgili detaylı yazımıza İthalat Nedir? İthalatta Vergi ve Belgeler konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Sorunsuz bir ithalat için dikkat edilmesi gerekenlerin özetlendiği İthalatta Ön Hazırlık ve Dikkat Edilmesi Gerekenler konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

Tüm Hizmetlerimiz
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com